تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
عیب یابی ماشین ظرفشویی

عیب یابی ماشین ظرفشویی , ایرادهای رایجی که در ماشین ظرفشویی ال جی ایجاد می شود, معمولا اینگونه است. کار نکردن ماشین ظرفشویی. لامپ برق ورودی خاموش بودن. کار نکردن ماشین ظرفشویی. اما لامپ یا دیسپلی روشن است. روشن شدن ماشین ظرفشویی اما وارد نشدن آب به ماشین و غیره

برای برطرف کردن آنها لازم است کارهایی را خودتان انجام بدهید و بهتر است اینگونه بگوییم که خودتان بدون مراجعه به تعمیرگاه مجاز ال جی می توانید آنها را انجام دهید. برای اینکه از این کارها مطلع شوید ادامه مطلب را بخوانید.

اما اگر نمی خواهید خودتان دست به کار شوید و ماشین ظرفشویی خودتان را به تعمیرکاری حرفه ای بدهید تا زودتر درست شود با نمایندگی تعمیرات ال جی هیراد سرویس تماس بگیرید.

ایراد اول – برای تعمیرات لباسشویی ال جی : ظرف ها به خوبی تمیز نمی شوند

شرایط اولیه را کنترل کنید

آیا بیش از اندازه در نمایندگی مجاز ال جی ماشین لباسشویی ظرف چیده‌اید. دستورالعمل سازنده را کنترل کنید و میزان صحیح بارگذاری ظرف ها را اطمینان حاصل کنید.

آیا ظرف های مانع چرخش بازوی اسپری نمی شوند؟

آیا از مواد شوینده مناسب در ماشین ظرفشویی استفاده کرده‌اید؟

آیا شما پیش از بارگذاری ظرف ها همه خرده غذاها و آشغال‌ها را پاک کرده‌اید؟ (شستشو لازم نمی باشد)

آیا از شستشوی خاصی به خاطر سنگین بودن آب محیط تان استفاده می کنید؟

نکته: اضافه کردن یک مایع نرم‌کننده آب تا حد زیادی در شستشو به شما کمک خواهد کرد.

مرحله بعدی تنظیم درجه آب ماشین ظرفشویی است. بایست اطمینان یآبید که آب به اندازه کافی داغ می گردد و حداقل ۱۴۰ درجه فارنهایت را دارد. البته بایست ماشین ظرفشویی این امکان را داشته باشد. با قرار دادن یک دماسنج در ماشین ظرفشویی به آسانی می توانید درجه آب را متوجه شوید. در صورتی که دمای آب به اندازه کافی بالا نمی رود, بهتر است با تعمیرات لباسشویی ال جی تماس بگیرید و در صورتی که ایراد عدم امکان ماشین ظرفشویی است که پیشنهاد می کنیم آن را عوض کنید.

بازوی اسپری را تمیز کنید

پیش از آچار به دست شدن برای نمایندگی مجاز ال جی ماشین ظرفشویی نخست بهتر است بازوی اسپری ماشین را بچرخانید تا اطمینان پیدا کنید گیری ندارد.

همینطور سوراخ‌های این بازوی اسپری را کنترل نمایید که گرفتگی نداشته باشد. در صورتی که بازو گیر داشته باشد و یا سوراخ‌های آن گرفته باشد, برای نمایندگی رسمی ال جی ظرفشویی تنها کافیست آن را از محلش خارج و تمیز کنید.

نخست با خارج کردن پین و یا کلاهک انتهای سبدها آن‌ها را از جای خود بیرون بیاورید.
آب کمی در ته وان است که نیازی به نگرانی ندارد. این آب بایست برای مهر و موم و خنک نگه داشتن موتور آنجا باشد. در صورتی که خشک شود احتمال دارد باعث ترک خوردگی و نشتی ظرفشویی شود.

کلاه بازوی اسپری را در جهت عقربه های ساعت بیرون بیاورید. احتمالا مجبور به استفاده از انبر دست شوید. در صورتی که در موقع خاموش شدن ماشین ظرفشویی صداهای عجیبی می شنوید احتمال دارد پمپ گیر داشته باشد.

سوئیچ شناور را تمیز نمایید

احتمالاً در نمایندگی مجاز ال جی ظرفشویی به خاطر عدم تمیزی ظرف‌ها ایراد از سوئیچ شناور نمی باشد ولی زمان زیادی نمی خواهد که آن را کنترل کنید و آن را تمیز نمایید. در بسیاری از ماشین های ظرفشویی سوپاپ شناور در قسمت پایین وان قرار دارد. بعد از تمیز کردن, شناور بایست به آسانی بالا و پایین برود.

ورودی والو را پاک کنید

برای خدمات پس از فروش ال جی ماشین ظرفشویی بخصوص در صورتی که ایراد آب گرم باشد, یکی از کار‌های رایج کنترل ورودی آب در محیط ظرفشویی می باشد. در اینجا پیش از ادامه فرایند تعمیر نمایندگی تعمیرات ال جی نخست سطح آب را کنترل نمایید. درب ماشین را ببندید, ماشین را روشن کنید تا اینکه آب در ماشین پر شود. ماشین به طور اتوماتیک خاموش می گردد. درب را باز کنید. سطح آب را کنترل کنید. در صورتی که آب به عنصر گرما نرسیده باشد, سطح آب خیلی کم است. درب را ببندید, اجازه دهید ماشین کار کند و در این حین والو و ورودی آب ماشین را تمیز کنید.

برق را قطع کنید. نیاز است چندین سیم را کنترل کنید. با قطع برق ماشین هم خاموش می گردد. قطع کننده آب غالبا زیر لوله تأمین آب تعبیه می گردد. دریچه ورودی غالبا در قسمت پایین ماشین ظرفشویی در نزدیک جلو نصب می گردد.

پنل‌های پایین‌تر را بردارید و والو را جدا کنید. برای دسترسی به نمایشگر والو سیم نصب شده در درون خود بدنه ماشین و پشت والو است. سیم را به آرامی ‌جدا کنید. سیم را نشانه‌گذاری کنید تا بعد از کنترل و سلامت آن, دوباره به همان روش آن را جای خود بگذارید.

نکته: در کنار دست خودتان یک دستمال خشک داشته باشید تا با جداسازی لوله مقدار آب کمی ‌که است را خشک کنید.

نکته: سر لوله جدا شده را درون ظرفی گذاشته و کمی ‌آب را باز کنید تا رسوبات از بین بروند.

ایراد دوم – برای نمایندگی تعمیرات ال جی ماشین ظرفشویی : آب نشت کرده و در کف آشپرخانه جاری می گردد

محل نشت را پیدا کنید

درب‌های ضعیف آب‌بندی بیشترین نشتی را در برخی از دستگاه ها دارند. در موقع خالی کردن ظرف ها از ماشین ظرفشویی به خوبی قطره های آب لای درب را دنبال کنید تا محل نشتی را بیابید. با پیدا کردن نم و محل نشت به مرحله بعدی تعمیرگاه مجاز ال جی ظرفشویی خواهیم رفت. با پیدا کردن این محل بایست پنل‌های جلویی پایین آن قسمت را باز کنید و به دنبال شیلنگ‌ها و نشتی بگردید. در برخی مواقع می توان برای تعمیرگاه مرکزی ال جی ماشین ظرفشویی بصورت موقتی کمی ‌این شیلنگ‌ها را دستکاری کرد ولی اغلب پاسخگو نمی باشد و کار خیلی سخت هم است.

موضوعات ساده ابتدایی را کنترل کنید

واشر را کنترل کنید. در صورتی که معلوم نمی باشد نخست آن را تمیز کنید.

سوئیچ شناور را پاک کنید

از مواد شوینده استاندارد برای ماشین ظرفشویی استفاده کنید. برخی از مایع‌های ظرفشویی خورنده می باشند.

درب را تنظیم کنید

احتمال دارد درب ماشین ظرفشویی تنظیم نباشد. پس برای نمایندگی رسمی ال جی نخست نیاز است درب آن را کنترل کنید. درب بایست کیپ بسته شود در صورتی که سست بود ایراد دارد. در صورتی که به نظر سالم بود بهتر است ماشین را روشن کنید و بر روی درب فشار بیاورید در صورتی که صدا کم شد درب سست است.

بسیاری از ماشین های ظرفشویی صفحه‌ای برای تنظیم محور درب‌ها در بالای قاب دارند. برای تعمیرگاه مرکزی ال جی که نشتی آب دارد نخست بعد از کنترل مرحله های سستی درب و در صورت اطمینان از سست بودن درب پیچ این محورها را اندکی سفت کنید. اما زیاد سفت نکنید که باعث خرابی ماشین شود.

واشر دور درب را عوض کنید

احتمال دارد برای تعمیرگاه مجاز ال جی ماشین ظرفشویی متوجه خرابی و ترک واشر دور درب شوید. واشر‌ها به مرور زمان یا می شکنند یا خرد می شوند و یا دفرمه می شوند. یک واشر درب تازه از یک فروشگاه خریداری کرده و جایگزین کنید. با توجه با دستورالعمل‌های درج شده بر روی ماشین واشر را عوض کنید.

ایراد سوم – تعمیرات لباسشویی ال جی : ماشین روشن نمی گردد

برق ماشین را کنترل نمایید

همه ‌ماشین های ظرفشویی بایست پریز برقی در نزدیکی خود داشته باشند؛

خواه زیر سینک و یا نزدیک خود ماشین باشد.

در صورتی که دو شاخه جدا شده باشد که بایست آن را به برق متصل کنید.

اما در صورتی که ایراد اتصال برق نبود, منبع تغذیه برق را کنترل کنید.

دقت کنید که ماشین ظرفشویی بایست پریز منحصر به خودش را داشته باشد.

موتور را بچرخانید

گاهی احتمال دارد موتور اندکی پرش کند؛

به ویژه در صورتی که به مدت طولانی از ماشین ظرفشویی استفاده نشده باشد.

در صورتی که صدایی آمد و هیچ اتفاقی نیفتاد احتمال پرش کردن موتور است.

برای تعمیرگاه مرکزی ال جی که موتور آن پرش کرده پانل‌های پایین را باز کنید.

برق را قطع کنید و با دست خود پره های موتور را بچرخانید.

در صورتی که تیغه ها به آسانی چرخیدند با تعمیرات لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

ولی در صورتی که تیغه ها گیر داشت و با حرکت دست شما راه افتاد که احتمال دارد ایراد برطرف شود.

در غیر اینصورت امکان ایراد برقی هم است. پس بهتر است سرویس کار مجاز کنترل کند.

وسایلی که برای تعمیرات لباسشویی ال جی نیاز دارید

وسایل پیشنهادی کارشناسان نمایندگی تعمیرات ال جی برای تعمیر ماشین ظرفشویی در شرایط مورد نیاز عبارتند از

 • پیچ گوشتی دو سو و چهار سو
 • یک سطل کوچک
 • زانو بند
 • دم باریک
 • لباس کار
 • انبر دست
 • موارد شوینده مناسب و ایمن
 • یک مسواک قدیمی
 • دستکش لاستیکی و ایمن
 • یک اسفنج تمیز
 • منبع: نمایندگی مجاز ال جی

سایت های مرتبط:

خدمات پس از فروش دوو

نمایندگی تعمیرات کنوود

خدمات پس از فروش ایندزیت

خدمات پس از فروش ویرپول

نمایندگی مجاز جنرال الکتریک

خدمات پس از فروش سامسونگ
خدمات پس از فروش ال جی

خدمات پس از فروش بوش:: برچسب ها : خدمات پس از فروش ال جی، تعمیرگاه مرکزی ال جی، تعمیرگاه مجاز ال جی، نمایندگی رسمی ال جی، نمایندگی تعمیرات ال جی، شماره تلفن نمایندگی ال جی، نمایندگی مجاز ال جی، تعمیرات لباسشویی ال جی، تعمیرات ظرفشویی ال جی ,
ن : سروش
ت : پنجشنبه 10 اسفند 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)